18.10. Hospoda Na Slamníku
18 let + poslední koncert!


bronislav zavináč vyklouband.cz

myspace |bandzone |youtube
A požadavky na ozvučení

Kokeš

Fialová kytara, zpěv, Suzuki Melodion MX-32
Motto: "Jednou překonám i Gimliho"

Jak ses dostal ke svému nástroji?
Začátky byly těžké, přetěžké. Mé první setkání s kytarou proběhlo na táboře. Spal jsem tehdá s Marcelem ve stanu a ten tam měl kytaru. Zkusil jsem si ji půjčit, když Marcel nebyl přítomen a hle, přerval jsem strunu. Až rok a půl poté jsem se po tomto hrozném zážitku odhodlal na kytaru sáhnout znovu. Stále nehrála tak, jako ostatním. Byla proti mně prostě sprostě zaujatá.Vzal jsem tedy prkno, nakreslil na něj struny a zkoušel si akordy. To rodiče asi natolik pobavilo, že mi koupili kytaru opravdovou, můj vlastní škopek. Ten proti mně již nebyl zaujatý, protože mě ještě neznal, a tak jsem se na něj bez větších problémů naučil trochu škopčit.

Jak ses dostal do kapely?
Snažil jsem se se svými akordy proniknout do několika kapel, jako například Znouzectnost, Krausberry, Lucie, Pražský výběr. Ani do skupiny Holki mě nevzali. A co jim nikdy nezapomenu je, že mi neřekli důvod! Hajzlové!!! Tak jsem si založil kapelu vlastní, do které jsem se přijal s pevným rozhodnutím: Jednou jim všem ukážu!!! Po čase se ukázalo, že ono rozhodnutí nebylo zas až tak pevné…

Na jaký nástroj bys (ještě) rád hrál?
Rád bych hrál na akordeon, ale jsem líný na něj cvičit a teď ho ještě navíc nemám, takže ze mě mistr akordeonového orchestru v brzké době nejspíš nebude. Dále mě láká naučit se na basu, bicí, bonga, klarinet, saxofon a klávesy, jít do studia, nahrát tajně Vykloubandí písně a vydělat na tom miliony. A na zpěv si najmu třeba Pavarottiho.

Co posloucháš?
No mám své stálé oblíbence, jako například Buty v dobách jejich největší popové slávy. Sezónně poslouchám to, co ode mě chtějí ostatní stáhnout a vypálit, to je většinou dobrá inspirace. Když nahraje Vyklouband něco novýho, tak poslouchám sám sebe, což mi ale nikdy nevydrží moc dlouho. A někdy poslouchám mistry kytaristy typu Vai, Satriani a podobně, abych věděl, jak se vlastně má hrát na kytaru.

S jakou kapelou by sis rád zahrál jako předkapela a jakou kapelu bys chtěl jako předkapelu?
Tak tohle kupodivu nevím.

Oblíbený pokrm a nápoj?
Z pokrmů hezky česky knedlíkově - cokoliv, kde se vyskytují. I když mě štve trend umělých houskových knedlíků a jejich ohřívání v mikrovlnce - to je barbarství!!! No a ke knedlíkům jedině pivo, to je jasný. Jinak nemám rád kafe, jestli vás to zajímá.

Jak se vyrovnáváš s popularitou a nátlakem bulváru?
Nátlakem na bulvár

Jak jsi spokojený s ohodnocením své práce v kapele?
Jelikož držím kapelní kasu, tak jsem se svým ohodnocením velmi spokojen a mohu to říct i za ostatní.

Je při hře na tvůj nástroj nějaké úskalí, se kterým se potýkáš/musíš potýkat?
No tak doopravdy mě štve, že někdy je problém hrát i zpívat najednou, člověk si pak nevychutná ani jedno. S čím se potýkám dlouhodobě a už to mám vcelku nacvičený je regulace hlasitosti zvuku pomocí tří a někdy i čtyř čudlíků s nápisem volume. Pak mě taky vytáčí oxidace kontaktů Kokešova stroje. Povolující se čudlík. Tenkozvuké kombo. Ztráty trsátka. Odebrání akordeonu. Opotřebení strun. Špína na bílé desce kytary.

Je Ti sympatičtější ranní ptáče nebo Děda Lebeda?
Mě je teda nejsympatičtější Pája, protože jde o mě, ale pokud jsem správně vytušil v otázce metaforu, tak děda. Už proto, že je můj příbuzný.

Kde rád hraješ?
Zvukově se mi líbí Beseda a Delta. Bohužel to nenaplníme, takže atmosféra mi přijde taková studenější. Takže mám taky rád Slamník, kde je pohoda. Klub Na Dně ovšem byl také zajímavý zážitek. A asi nejradši hraju v Bořeticích.

Oblíbená odpočinková aktivita?
Když zrovna nedřu v kapele, tak se vesele bavím na počítači u školních úloh, popřípadě v práci. Taky si občas o víkendu hraju na správnýho trappera.

Co tě na koncertě naštve?
Když se nestihnou mé oblíbené písně, nebo když se mi něco prrudko nepovede. Taky mě štve, když neni pivo a když si zapomenu vzít americký tričko. To pak nejsem ve své kůži.

Tvůj oblíbený filmový výrok?
Je plno, jdi domu!

Osobní sdělení slyšákům.
Je plno, jdi domu!