18.10. Hospoda Na Slamníku
18 let + poslední koncert!


bronislav zavináč vyklouband.cz

myspace |bandzone |youtube
A požadavky na ozvučení

Martin

Bongo, bottany shaker, valcha, dřívka, gong a další co mu příjde pod ruku
Motto: "Mým snem je usnout na koncertě"

Jak ses dostal ke svému nástroji?
No, to jsem byl jednou takhle u babičky na návštěvě a vidim tam na stěně bubínek. Že je z Kuby, jak mi babička řekla, to mi bylo jedno, ale hrozně se mi líbilo, jak udělal: "Bum!" To mě uchvátilo a tak teď dělám "Bum" v kapele.

Jak ses dostal do kapely?
Tak to fakt nevim. Žádnym výběrovym řízenim to ale bejt nemohlo, protože bych neprošel. Nejspíš to bylo proto, že zvládám bojový rytmy.

Na jaký nástroj bys (ještě) rád hrál?
Popravdě řečeno, rád bych uměl hrát pořádně vůbec na nějaký nástroj, ale kupříkladu mě docela zaujal poměrně nově vynalezený nástroj zvaný „stick“.

Co posloucháš?
Možná to tak nevypadá, ale…kde se co šustne. Potom to, co mi kdo říká. Hlavně taky maminku. A jestli se ptáte na muziku, která je oproti všemu ostatnímu ve velké menšině, tak je to dost pestrá směsice. Posuďte sami: Green Day, Corpus Delicti, Ragtime Guitar, Mňága, Chinaski, Sto zvířat a jako pěkná tečka třeba Toy dollz.

S jakou kapelou by sis rád zahrál jako předkapela a jakou kapelu bys chtěl jako předkapelu?
Já myslím, že úplně skvělé, doslova snové, je předskakování Kapele Snoo. Netroufám si ani koutkem mysli představit, jak úžasné by bylo si to s nimi někdy prohodit.

Oblíbený pokrm a nápoj?
Bývá to zpravidla ten, který jsem právě dojedl a není mi po něm špatně. Znám ty vaše klišé otázky, ale považte – jak může být nějaké vaše jídlo oblíbené, když jste ho měli už včera a dnes vám od rána kručí v břiše, protože jste vůbec nic nejedli?

Jak se vyrovnáváš s popularitou a nátlakem bulváru?
Jo todle? No těžko říct. Ale až na ten tlak narazím a v případě, že ho vyrovnám, dám vám vědět a otázku zodpovím.

Jak jsi spokojený s ohodnocením své práce v kapele?
Ano. Tedy… víceméně.

Je při hře na tvůj nástroj nějaké úskalí, se kterým se potýkáš/musíš potýkat?
No jejda! Sledujte, je to pokaždé hotový zápas – nylonové struny jsou kluzké, malé bubínky hodně malé, bonga mají podle úderu velmi proměnlivý zvuk, ale co víc, židle a křesílka, ve kterých sedávám, nejsou vždy úplně pohodlná.

Je Ti sympatičtější ranní ptáče nebo Děda Lebeda?
Je mi sympatičtější děda Lebeda vstávající klidně a s rozvahou podle aktuální situace a vyspalosti. Ovšem raději ráno (než večer).

Kde rád hraješ?
Rád hraju tam, kde mě rádi slyší. Což je logické. Aha…pardon, ještě jedna věc, která vyplývá z mého koncertního rozpoložení. A sice, že preferuji polstrování.

Oblíbená odpočinková aktivita?
S dovolením bych tuto otázku pozměnil. Týkala by se mé odpočinkové pasivity. Měla by krom jiného tu výhodu, že by stačila odpověď: „Ano“.

Co tě na koncertě naštve?
Jak jste si jistě všimli, jsem velmi vznětlivý, takže prakticky cokoliv. Stačí, aby Otázky byly špatně položený, a…

Tvůj oblíbený filmový výrok?
The end.

Osobní sdělení slyšákům.
THE END