18.10. Hospoda Na Slamníku
18 let + poslední koncert!


bronislav zavináč vyklouband.cz

myspace |bandzone |youtube
A požadavky na ozvučení

Čárlí

Basová kytara, basový zpěv
Motto:"Čím víc bas, tím líp."

Jak ses dostal ke svému nástroji?
No, koupil jsem ho. Ale jestli myslíte jako k basové kytaře všeobecně, tak to bylo trošku složitější. Ale ne o moc. Prostě jsem si jednou všimnul, že např. takoví The Beatles nemají jen tři kytary a bicí, nýbrž dvě kytary, bicí a basovku. Stejný jev jsem pozoroval i u jiných kapel. A mně se ten nástroj nějak zalíbil, jak zvukově, tak i počtem a tloušťkou strun. Na radu několika kamarádů jsem se před studiem basové kytary učil asi rok na kytaru klasickou a klavír, což na mně ovšem nenechalo sebemenších následků. Nehledě na to, že jsem žádnou basovku zprvu neměl, ale o něco později jsem si ji velmi výhodně pořídil. Ovšem čtyřku (to jako, že měla jenom 4 struny). A o další něco později jsem si půjčil pětistrunku a vracet se na čtyři struny se mi opravdu nechtělo. Tato událost je časově zhruba paralelní se založením Vykloubandu, tehdy Suramepemtu. A když chtěl původní majitel svou basu vrátit, nezbylo mi nic jiného, než si opatřit pětistrunku vlastní. A tu jen tak nedám.:)

Jak ses dostal do kapely?
Celkem snadno. Slyšel jsem nahrávky Marcela a Kokeše, když reprodukovali své písně. Kytara, klávesy (podle zvuku na ně ani jeden neuměli hrát) a falešný zpěv. Ale strašně zábavné. Možná jsem si jen tiše přál si zahrát s nimi, možná jsem jim nenápadně sdělil, že vlastním basovou kytaru a kombo, nicmémě jsem s nimi začal spolupracovat na obohacení toho jejich výtvoru o nižší frekvence. A tak jsem se dostal do kapely.

Na jaký nástroj bys (ještě) rád hrál?
Chtěl bych zkusit suzafon. Ale taky bonga, mandolínu, klávesy, guiro a možná ještě něco. Ale hlavně bych chtěl umět hrát na baskytaru.:)

Co posloucháš?
Záleží kdy. U snídaně často BBC, ve škole pak učitele a přednášející a na zkoušce kapely sebe a všechny ostatní (ale většinou slyším Kokeše, stát vedle jeho komba je něco). Co se kapel týče tak třeba Chumbawambu, Sto Zvířat, Kapelu Snoo, Asonanci, Fisher and Maher, Tři sestry, Classic jazz collegium, Wictora Wootena, Vítkovo kvarteto, ... bylo by to na dlouho.

S jakou kapelou by sis rád zahrál jako předkapela a jakou kapelu bys chtěl jako předkapelu?
Tak už jsem si zahrál jako předkapela Kapely Snoo, což mě těšilo. A jako předkapelu...někoho, ke komu se budem hodit.

Oblíbený pokrm a nápoj?
Řazeno nahodile a to nej... tam možná ani neni.
Pokrm: pizza, steak, nakladaný hermelín, správně utopenej utopenec, guláš, špenát, brokolice, bramborový knedle, pečený žebra, losos, krevety, tatarská omáčka,... Nápoj: Černý čaj, dobré pivo, irská whisky, černorybízový juice, červené víno a rozhodně dobrá káva.


Jak se vyrovnáváš s popularitou a nátlakem bulváru?
Tak tyhle mediání m**** mám vyřešený.

Jak jsi spokojený s ohodnocením své práce v kapele?
Nikdo mě nehodnotí, takže jsem.

Je při hře na tvůj nástroj nějaké úskalí, se kterým se potýkáš/musíš potýkat?
Baterka ve vysílačce, která se bez varování vybije, napajení ladičky, které občas nenapájí a taky to, že bych si to někdy chtěl pustit víc nahlas. Ale to by mě asi vyhodili...

Je Ti sympatičtější ranní ptáče nebo Děda Lebeda?
Neni mi sympatickej ani jeden, ale vstávací postup dědy Lebedy celkem chápu. A co třeba rodina Nessových?

Kde rád hraješ?
Jestli jde o muziku, tak určitě na mlejně v Bořeticích. Pak taky všude tam, kde je dost velký podium, kvalitní zvuk a nadšení slyšáci.

Oblíbená odpočinková aktivita?
Opět v nahodilém pořadí:
Jízda na kole, jízda na lyžích, vysedávání v hospodě, kavárně nebo u internetu, praxe na RDG oddělení, poslech muziky, kafe u Slávka, Kočovníci, spánek, přítelkyně, Bořetice, ... Záleží od čeho odpočívám.


Co tě na koncertě naštve?
Když klub slíbí nějaký podmínky a pak je nedodrží. A pak na to doplatí kapela, potažmo slyšáci.

Tvůj oblíbený filmový výrok?
Z každého filmu jiný. Výjimku tvoří němé filmy.

Osobní sdělení slyšákům.
Slyšte a vychutnávejte.:)